Gyógymasszázsok

 j

 A gyógymasszázs szervezetünkre gyakorolt kedvező hatásai:

- A gyógymasszázs lazítja a feszültté, görcsössé vált izmokat. Ezek a görcsök gyakran okoznak fájdalmat, megakadályozhatják a pihenést. Ilyen esetben a kezelés célja, hogy az izmok a megfelelő fogások és a súrlódás során keletkezett a hő hatására ellazuljanak, megszűnjenek a görcsök, a feszültség, enyhüljön a fájdalom.

- A gyógymasszázs fokozza a szervezetben a „boldogsághormonok”, azaz az endorfinok termelődését. Alkalmazása serkenti számos más hormon szervezetbe jutását, amik fontos szerepet játszanak a depresszió leküzdésében, közérzetünket kedvezően befolyásolják. Nem utolsó sorban pedig fájdalomcsillapító hatásuk is ismert.

- A jól végzett kezelés fokozza a nyirokrendszer működését, melynek elsődleges feladata a szervezetre káros anyagok elszállítása. A fehérvérsejtek csoportjába tartozó nyiroksejtek  - limfociták – védik a szervezetet a betegséget okozó baktériumok, vírusok és más idegen anyagok ellen, így segítve egészségünk fenntartását.

- A gyógymasszázs javítja a vérkeringést.  A kezelések során keletkező hő hatására az erek fala kitágul, rugalmasabbá válik. Több vér jut a masszírozott testrész sejtjeihez, így azok több oxigénhez és tápanyaghoz jutnak.

- A masszázs nem csak a testet gyógyítja, hatása megnyugtatja az elmét is.  A fájdalom és a stressz az idegrendszerre is káros hatással van, mely depresszióhoz és más mentális betegségekhez vezethet.

h

 

Asztali nézet